سونوگرافی بررسی آلت تناسلی در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / سونوگرافی اندام / تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

تشخیص ناتوانی جنسی ناشی از نشت وریدی آلت با سونوگرافی

یکی از علل عدم نعوظ می‌تواند اختلال در خونرسانی و وریدهای آلت بیمار باشد. به این جهت پزشک متخصص برای بررسی مشکلاتی چون نشت وریدی و اختلال خونرسانی به آلت، از سونوگرافی کالر داپلر استفاده می‌کند.

سونوگرافی رنگی آلت یا کالر داپلر یکی از روش‌هایی است که پزشک به کمک آن می‌تواند متوجه شود جریان گردش خون در آلت کاهش یافته یا دچار انسداد شده است. سونوگرافی رنگی آلت برای تشخیص اختلال نعوظ و یا عدم نعوظ تجویز می‌گردد. این سونوگرافی سرعت و جهت جریان خون درون رگ‌های آلت را نشان می‌دهد.

سونوگرافی نوعی روش تصویربرداری است که با استفاده از امواج صوتی، تصاویری از قسمت‌های داخلی بدن ایجاد می‌شود. هر یک از انواع سونوگرافی در مردان به دلایل مختلفی ممکن است درخواست گردد. معمولاً سونوگرافی در مردان به دلیل بروز مشکلاتی از قبیل ضربه به آلت، ناباروری، اختلال نعوظ و مشکلات ادراری به دلیل پروستات درخواست می‌گردد. سونوگرافی آقایان از جمله اقداماتی است که در مرکز تصویر برداری پارسه آمادگه اصفهان با دستگاه های به روز و پیشرفته، همچنین نتایج دقیق انجام می‌شود. لطفا جهت هماهنگی و تعیین نوبت با این مراکز از طریق تماس با شماره تلفنهای شعبه 1 (پارسه آمادگاه) : 31313731 ، شعبه 2 ( سروش) : 32298533 تماس حاصل فرمایید.

نشت وریدی آلت تناسلی

وریدهای آلت تناسلی، رگ‌هایی هستند که در بالای سیلندرهای آلت قرار گرفته و وظیفه‌ی انتقال خون از بافت آلت تناسلی را به عهده دارند. داخل این وریدها نیز همانند سایر وریدهای بدن دریچه‌های لانه کبوتری وجود دارد که این دریچه‌های لانه کبوتری در فواصل مشخصی در طول سیاهرگ قرار گرفته‌اند و در زمان نعوظ و بزرگ شدن سیلندرهای آلت، این دریچه‌ها بسته شده و به حبس شدن خون داخل سیلندرها کمک می‌کند و با این کار باعث سفتی و استوار شدن آلت تناسلی می‌گردد.

نشت وریدی یا Venous leak یکی از بیماری‌های فیزیکی آلت تناسلی مردان است که به نوعی اختلال در عملکرد صحیح این وریدها و به صورت دقیق‌تر اختلال در عملکرد دریچه‌های ورید آلت می‌باشد. وریدها وظیفه‌ی خونرسانی به کپسول یا بافت اسفنجی آلت تناسلی را دارند. برای ایجاد نعوظ کامل، خون در این دو کپسول اسفنجی شکل حبس شده و همانند بادکنکی که در اثر دمیدن هوا به داخل آن بزرگ می‌شود، بافت آلت نیز بزرگ می‌گردد. در آلت تناسلی نیز همانند بادکنک مجرای ورود هوا باید بسته باشد و نشتی نداشته باشد تا به درستی باد شود و باد آن خالی نگردد.
این بافت‌های اسفنجی شکل نیز باید از خون پر شود که دریچه‌های وریدها مانع خروج این خون از داخل بافت اسفنجی آلت گردد. در زمانی که ورید سالم بوده و این دریچه‌ها به درستی کار می‌کنند، این اتفاق می‌افتد و فرد به راحتی به نعوظ می‌رسد؛ اما زمانی که این دریچه‌ها دچار اختلال شده و توانایی بسته شدن خود را از دست می‌دهند، اصطلاحاً ورید آلت دچار نشت شده و فرد به بیماری نشد وریدی دچار می‌شود. هرچه این دریچه مشکل داشته باشد، شدت نشت وریدی نیز بیشتر شده و آلت فرد سفتی خود را بیشتر از دست می‌دهد و در موارد شدید نیز فرد به صورت کامل دچار عدم نعوظ و ناتوانی جنسی در مردان می‌گردد. در این نوع از اختلال که نشت وریدی نامیده می‌شود خون در آلت تناسلی باقی نمی‌ماند و بیمار همیشه دچار شلی آلت و عدم نعوظ می‌باشد.

نحوه انجام سونوگرافی کالرداپلر آلت تناسلی

علل ناتوانی جنسی در مردان

علل کلی ناتوانی جنسی مرد عبارتند از:

نحوه انجام سونوگرافی کالرداپلر آلت تناسلی

در حین سونوگرافی، یک دستگاه بر روی رگ‌های خونی که خون آلت تناسلی را تأمین می‌کنند، نگه داشته می‌شود. این آزمایش تشخیص می‌دهد که آیا شما مشکل جریان خون دارید یا خیر. بعضی اوقات ممکن است تزریقی برای ایجاد نعوظ در آلت تناسلی شما ایجاد شود که به نام پاپاورین می‌باشد. این تزریق به تکنسین سونوگرافی اجازه می‌دهد تا تغییرات جریان خون و فشار در آلت تناسلی شما را ارزیابی کند. این روش سونوگرافی می‌تواند جریان ضعیف خون در آلت تناسلی شما را تشخیص دهد. تکنسین برای اندازه‌گیری جریان خون در آلت تناسلی، پروب را به آرامی روی آلت شما حرکت می‌دهد. تصاویر رنگی به دست آمده روی صفحه کامپیوتر نشان دهنده سرعت و جهت جریان خون در رگ‌های خونی شما هستند. رادیولوژیست یا متخصص ارولوژی این تصاویر را تفسیر می‌کند؛ بنابراین می‌توان از نتایج به دست آمده از این شیوه تصویربرداری برای تشخیص اختلال نعوظ کمک گرفت.

اقدامات قبل از انجام سونوگرافی آلت تناسلی

بهتر است افراد قبل از انجام این روش موارد زیر را رعایت نمایند:

عوارض سونوگرافی کالر داپلر آلت تناسلی

بزرگ‌ترین خطر احتمالی این روش نعوظی است که برای مدت طولانی ادامه پیدا کرده و پریاپیسم نامیده می‌شود. این شرایط می‌تواند به آلت تناسلی مرد آسیب برساند؛ اما به ندرت ممکن است نیاز به تزریق معکوس وجود داشته باشد که بلافاصله باعث از بین رفتن نعوظ آلت تناسلی می‌شود. این تزریق فقط حدود 2تا3 ثانیه طول می‌کشد.

در صورت تزریق آمپول پاپاورین در این سونوگرافی، عوارض جانبی شایع آن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

عوارض جانبی داروی پاپاورین، محدود بهموارد ذکر شده در بالا نیست و ممکن است در افراد مختلف، عوارض دیگری نیز رخ دهد.

سونوگرافی کلیه و کبد از جمله اقداماتی است که با دقت بالا در مراکز رادیولوژی و سونوگرافی پارسه آمادگاه و سروش در اصفهان قابل انجام می‌باشد. لطفا جهت هماهنگی و تعیین نوبت با این مراکز از طریق تماس با شماره تلفنهای شعبه 1 (پارسه آمادگاه) : 31313731 ، شعبه 2 ( سروش) : 32298533 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، نبش بن بست میلاد ، ساختمان پارسه
تلفن : 31313731 - 031

آدرس مطب 2 : اصفهان ، خیابان سروش ، کوچه 17 دشت گل
تلفن : 32298533 - 031


نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روشهای سونوگرافی بارداری بر اساس انواع آنروشهای سونوگرافی بارداری بر اساس انواع آن

قبل از هفته دهم بارداری، نیازی به انجام سونوگرافی حاملگی وجود ندارد به طوری که اولین سونوگرافی حاملگی شامل سن، وضعیت جفت و جنین و ضربان قلب در هفته ۱۱ بارداری انجام می‌شود. همچنین غربالگری سندرم داون در هفته ۱۱ تا ۱۴ بارداری به‌وسیله سونوگرافی قابل ‌بررسی و تشخیص است. ... ادامه مطلب

رادیوگرافی سیستم دفع ادرار بدن(VCUG)رادیوگرافی سیستم دفع ادرار بدن(VCUG)

رفلاکس ادراری مستعد کننده ایجاد عفونت کلیه است و در صورتی که تشخیص و درمان نشود ممکن است صدمه قابل توجهی به کارکلیه ها وارد شود و فعالیت آنها را متوقف کند.برای تجسس برگشت ادرار از مثانه به حالب از روش رادیولوژی VCUG استفاده می شود. ... ادامه مطلب

بهترین روش تشخیص شکستگی استخوانبهترین روش تشخیص شکستگی استخوان

بهترین روش تصویربرداری از یک استخوان شکسته شده استفاده از رادیوگرافی یا عکس‌برداری ساده است. وقتی شک به وجود شکستگی وجود دارد باید از اندام، رادیوگرافی به عمل آید. گرچه در بسیاری از اوقات ممکن است شکستگی وجود نداشته باشد و نتیجه رادیوگرافی منفی باشد. ... ادامه مطلب

سونوگرافی های عمومی و تخصصیسونوگرافی های عمومی و تخصصی

سونوگرافی که همچنین با نام اولتراسوند نیز شناخته می شود، یک روش تصویربرداری است که از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تولید تصاویر از ساختارهای بدن استفاده می کند. این تصاویر می توانند اطلاعات ارزشمندی را برای تشخیص و معالجه انواع بیماری ها و شرایط جسمی فرد ارائه دهند. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465